Informacje ogólne

Przedszkole położone jest w zachodniej części miasta, w centrum młodego, rozwijającego się osiedla, z dala od ruchliwej ulicy. Dogodne położenie jest jednym z wielu atutów naszego przedszkola. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, kort tenisowy, przychodnia, Gimnazjum nr 1.

Placówka funkcjonuje od 1982 r. Do roku 1994 była przedszkolem ćwiczeń dla studentów obecnego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Od początku swojego istnienia, do chwili obecnej, jest przedszkolem cztero-oddziałowym, w którym przebywają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W każdej grupie pracują 2 nauczycielki z przygotowaniem pedagogicznym.

Budynek przedszkolny, parterowy, jest dobrze przystosowany do pełnienia swojej roli: brak schodów, sale dydaktyczne połączone z łazienkami - możliwość wyjścia z sal bezpośrednio na plac zabaw, przestronna szatnia, sala gimnastyczna, gabinet terapeutyczny oraz pomieszczenia administracyjne, kuchnia.

Budynek, ogrodzony, zapewnia poczucie bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Teren przedszkola otoczony jest zielenią. Wyodrębniony plac zabaw, podzielony na trzy sektory, przyporządkowano odpowiednim grupom wiekowym. Na placu znajduje się drewniany sprzęt terenowy – zgodny z wymogami unijnymi.