Międzyprzedszkolny konkurs plastyczno-czytelniczy "BAJKOWE ILUSTRACJE- FRANKLIN"

wt., 11/06/2024

Sprawozdanie z Międzyprzedszkolnego
konkursu plastyczno-czytelniczego
„Bajkowe ilustracje – Franklin”

Obraz zawierający tekst, pismo odręczne, Sztuka dziecięca, kreskówka</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 nasze Przedszkole „Bajka”, wraz z Biblioteką Żółwia Franklina, zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczno-czytelniczy „Bajkowe ilustracje – Franklin”.

Konkurs został ogłoszony w maju, prace należało składać w terminie 16-20.05.2024r.

Głównymi celami konkursu było:

• wspieranie zainteresowania czytelnictwem u dzieci,
  • promowanie wartościowej literatury dla dzieci,
  • wspieranie zdrowia psychicznego, emocjonalnego i moralnego dzieci,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci,
  • inspirowanie do twórczych poszukiwań,
  • rozwijanie zdrowego współzawodnictwa,
  • wymiana doświadczeń nauczycieli przedszkoli.

Konkurs adresowany był do Przedszkolaków z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Zielonej Górze, w wieku 3-6 lat. Zadaniem dzieci było przedstawić, za pomocą formy plastycznej na kartce A4, przygodę/postać z książki o Żółwiu Franklinie.

Komisja konkursowa zebrała się 21.05.2024r., a w jej skład wchodziło czterech przedstawicieli: Agata Muś – organizatorka konkursu, Katarzyna Połczyńska-Czerniak – przedstawicielka z Biblioteki Żółwia Franklina, Małgorzata Wilczyńska – koordynatorka Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Aleksandra Mikołajczak – przewodnicząca Rady Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 25 „Bajka”.

Podczas oceny brano pod uwagę: różnorodność technik, umiejętność łączenia ich ze sobą, samodzielność wykonania pracy, oraz ilość włożonej pracy.

Wyniki ogłoszono 24.05.2024r. i były one następujące:

Obraz zawierający regał na książki, Ludzka twarz, ubrania, tekst</p>

I miejsce zajęła Julia Stróżyk

Obraz zawierający regał na książki, tekst, Ludzka twarz, książka</p>

II miejsce zajął Jakub Bartczak

Obraz zawierający regał na książki, książka, Ludzka twarz, w pomieszczeniu</p>

III miejsca zajęły Zuzanna Kochanowska

oraz egzekwo Alicja Bukowska.

Obraz zawierający statyw, Ludzka twarz, ubrania, tekst</p>
<p>Opis wygenerowany automatycznie

Reszta uczestników otrzymała wyróżnienia.

Przedszkolaki wykazały się kreatywnością, samodzielnością i pomysłowym doborem technik.

W Bibliotece został zorganizowany wernisaż prac, podczas którego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami.

Prace konkursowe oglądać możemy w Bibliotece Żółwia Franklina do 21.06.2024r.

Wszystkim Uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy wygranych, podziwiamy pomysły i życzymy dalszych sukcesów, plastycznych i czytelniczych. :)