Przedszkole Promujące Zdrowie

śr., 03/23/2022 - 21:07

Przedszkole Promujące Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie | Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w  Olsztynie

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia.

Inicjatorem i koordynatorem Lubuskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie jest Kuratorium Oświaty w Gorzowie.

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

• zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.
  • w przedszkolu promującym zdrowie ważne jest przygotowywanie dzieci do podejmowania świadomych działań dla ich własnego zdrowia i zdrowia innych osób.

Wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy w zakresie realizacji standardów programu jest otrzymanie przez naszą placówkę Certyfikatu Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

W roku 2021 nasze przedszkole otrzymało certyfikat krajowy.